Workshopy a prožitkové semináře

"Dech černého bezu" - workshop výuky hry na koncovku, pentatonickou flétnu, fujaru, či jiný nástroj. Naučíme se základy hry na vybraný nástroj, které vám budou stačit na to, aby jste si mohli zahrát jednoduché písně. Díky těmto základům pak můžete dál rozvíjet své hudební nadání, které má do jisté míry každý z nás. Kromě společné hry se můžete těšit v závěru i na mé vystoupení s fujarou a dalšími nástroji.

"Výroba koncovky" - workshop výroby malé G koncovky (délka cca 44cm). Zajišťuji materiál (již provrtané bezové dřevo) a nástroje pro výrobu. Výrobní prostory mohu zajistit, případně mohu přijet za vámi do předem připravené "dílny" (pracovní stoly, židle...). Při výrobě se pracuje s ostrými nástroji, proto není workshop vhodný pro malé děti! Výrobu jsem upravil tak, že si koncovku, která hraje, odnese každý průměrně zručný výrobce. Abych se mohl všem zúčastněným náležitě věnovat je workshop určen pro deset osob.

"Zdobení koncovek" - workskhop je určen pro děti ve školkách (společně s rodiči), či školách. Děti si samy, nebo společně s rodiči dodělají svoji koncovku. Koncovku si oloupou z kůry,  obrousí ji smirkovým papírem, a nalakují přírodním lakem - šelakem. Program je většinou spojen s povídáním o fujaře, a s mým vystoupením. Na závěr si společně zahrajeme na ozdobené koncovky. (přivezu již vyrobené koncovky bez povrchového opracování, nástroje a materiály na dokončovací práce).